جستجو

تزیین  دکوراسیون با بشقاب دیوارکوب

تزیین  دکوراسیون با بشقاب دیوارکوب

 این دکوراتیو خاص با نقش و نگارهای زیبا و جذاب جای خود را بین تزیینات خانه های ایرانی بازکرده مدتهاست که دیگر کوبلن ها که روزگاری طرفداران زیادی داشتند دیگر جایی بر دیوار خانه ها ندارند.مدرن شدن زندگی به تزیینات داخلی راه پیدا کرده که یکی از اینها تزیین دیوار با بشقاب دیوارکوب است.روزگاران قدیم تنوع چندانی بین لوازم خانه و آشپزخانه نبود اما حالا با این همه تنوع هر سلیقه ای را می توان به خرید نهایی رساند.

 

بشقاب های قدیمی و طرح دار که در اکثر خانه ها پیدا می شود حالا به محبوبیت خاصی رسیده اند. در دهه ی شست بشقاب های طرح گل سرخی بسیار مد شده بود .طوری که اکثرا طرفدار این مدل ظروف بودند اما آن زمان کسی اصلا فکرش را هم نمی کرد که شاید روزی این بشقاب های زیبا نقشی روی تزیین دیوار داشته باشند.

 

سبکهای بشقاب دیوارکوب دکوراسیون

 

بشقاب های دیوارکوب که حالا جزو یک دکوری زیبا شناخته می شوند، دارای تاریخ طولانی هستند .اولین آنها به آثار هنری مربوط به آسیای شرق دور همان چین و ژاپن بر می گردد.بشقاب های دیوارکوب طرح دار می توانند سبکهای مختلفی را برای خود داشته باشند. سبکهایی چون سبک هندی ، چینی، ژاپنی طوری که سلیقه ی مشکل پسندان هم شامل می شوند. هر کشوری می تواند بشقابی با طرح و نماد خاص خود داشته باشد مثلا کانگورو نمادی از کشور استرالیاست.

 

افرادی هستند که  طالب سبکهای مینیمال هستند و این بشقاب های زیبای تزیینی به راحتی می تواند سلیقه ی این خاص پسندان را هم در بر بگیرد.در واقع تزیین دیوار با بشقاب دیوارکوب محدود به سبک و سلیقه خاصی نیست.چیدمان ودکور فضایی که در آن قرار دارید نشانگر سلیقه و باورهای شماست. بنابراین شما می توانید با انتخاب های درست آنچه را در ذهن و روح خود دارید به فضای داخلی خانه خود منتقل کنید

 

 بشقاب های دیوار کوب

 

 

بهترین محل برای نصب بشقاب های دیوار کوب

 

 

موضوعی که در رابطه با این بشقاب های دیوارکوب در دکوراسیون مطرح می شود این است که این دکوری را کجا می توان نصب کرد؟

 

برای استفاده از بشقاب های دیوار کوب در منزل لازم است فضاهای داخلی خانه را که قصد تزیین آن را داریم به خوبی توجه کنیم تا بتوانیم بهترین جایگاه را برای این بشقاب های تزیینی انتخاب کنیم.مثلا اگر تصمیم دارید که بشقاب های دیوارکوب را در اتاق نشیمن خود نصب کنید یکی از بهترین نقطه ها بالای دیوار شومینه می باشد.پس نکته ی مهمی که  در تزیین دیوار با بشقاب دیوارکوب وجود دارد این است که ابتدا نقطه ی کانونی فضای منزل را پیدا کنیم و سپس اقدام به نصب تزیینات روی دیوار کنیم.رنگ بشقاب های دیوارکوب را به نحوی انتخاب کنید که با دیگر وسایل شما هماهنگی و هارمونی خوبی داشته باشد.

 

 

خاطر نشان کنیم که نصب بشقاب های تزیینی فقط مخصوص دیوارهای اتاق نشیمن و پذیرایی نیست بلکه دیوارهای راهروها و دیگر دیوارهای خالی مانده منزل حتی دیوار قسمت نهار خوری می توانند میزبان اصلی برای این مهمان زیبا باشند.

 

 

گاه پیش می آید که بشقاب های تزیینی یادگاری از نسل های پیشین در اقوام ما باشند که امروزه به دست ما رسیده. و می توانند نقش تاثیر گزاری در تزیین خانه ما ایفا کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که اگر طرحی سنتی در بین این بشقاب های دیوارکوب دارید سعی نمایید که آن را به خوبی با وسایل دیگرتان هماهنگ سازید چرا که بشقاب دیوار کوب سنتی در فضایی مدرن و فانتزی نمی تواند قدمت و زیبایی خاص خودش را به نمایش بگذارد.

 

 

آشنایی با طرح و رنگ بشقاب های دیوار کوب

 

 

آشنایی با طرح و رنگ بشقاب های دیوار کوب

 

 

برای ساختن فضای زیبا با کمک بشقاب های دیوار کوب باید ابتدا انتخابی درست از جنس و رنگ بشقاب ها ی دیوارکوب داشته باشیم.مثلا طرح های متنوع مانند طرح گل سرخی، شاه عباسی، گل مرغی  و... برای سنتی نشان دادن محیط بسیار جذاب و دلنشین می باشد.بعضی از بشقاب های دیوارکوب دکوراسیون با خمیرهای آلمانی به نام فیمواستدلر تزیین شده اند.

 

 

همانطور که اشاره کردیم جنس بشقاب های دیوارکوب مختلف می باشد مثل حصیری، سفالی، مسی ، مینا کاری نقره و... که با هنر دست یک هنرمندانه با ظرافت چشم نوازی طراحی شده اند. طرحهای مینیاتوری، تصاویر هندسی ، سبکهای مدرن و اسلامی هر کدام جلوه ی ویژه ای به دکوراسیون فضای شما خواهد داد.

 

 

هر بشقاب می تواند نمایانگر آداب و رسوم هر کشوری باشد، می تواند سلیقه و یا حتی سمبل های مقدسی از مکان های مختلفی را به تصویر بکشد. برخی ار بشقاب های دیوار کوب با درج نامهای مقدس امامان هم جزیی از بشقاب های دیوارکوب دکوراسیون می باشد که طرفداران زیادی دارند.

 

 

بشقاب های دیوارکوب طرحدار و سنتی می تواند با رنگهای فیروزه ای و سبز آبی جلوه ی ویژه ای به فضای منزل شما بدهند.در باورهای قدیمی می گویند که رنگ فیروزه ای عاملی خنثی کننده برای انرژی های منفی می باشد. یا اینکه رنگ قرمز نشانه ی سر زندگی و تحرک است.

 

 

بشقاب های دیوارکوب در دکوراسیون

 

 

راه کارهایی برای تزیین دیوار با بشقاب های دیوار کوب

 

 

بشقاب های دیوار کوب طرح می توانند جلوه ی خاص به فضای خانه ما ببخشند.یک ایده ی جالب  و کارآمد می تواند این باشد که شما تاریخ خاصی را که برایتان یاد آور روزی رویایی و منحصر به فرد است (روز تولدتان ، روز تولد فرزندتان یا روز ازدواجتان و...)را در نظر بگیرید و آن را روی بشقاب ساده ای نقاشی و طراحی کنید و این تقویم خاص را که نمایانگر روزی باشکوه در زندگیتان می باشد را به خود هدیه دهید و حتی به اتفاق اعضای خانواده یک نقاشی با طرح خاص بکشید. یا حتی این کار را برای یکب از دوستان یا اعضلی خانواده انجام دهید و سوپرایز ویژه ای برایش تدارک ببینید. سوپرایز منحصر به فردی که قطعا او را بسیار خوشحال میکند.

 

 

بشقاب های دیوارکوب در دکوراسیون

 

 

در دیزاین بشقاب های دیوار کوب می توانید طرحی خاص با الگویی شخصی در نظر بگیرید تا چیدمانی خاصی از این تزیینات روی دیوار داشته باشید و از شلوغی و درهم ریختگی بشقاب ها روی دیوار جلوگیری کنید.در نهایت بشقاب های دیوارکوب دکوراسیون را می توانید با گیره های مخفی یا قلابهای مخصوص به دیوار مدنظرتان وصل نمایید و از زیبایی و انرژی آنها لذت ببرید .

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ
فیلترها
Sort
display