جستجو

انتخاب مانتو مناسب

انتخاب مانتو مناسب

 

همه‌ ی آدم‌های کره‌ ی زمین با ژنتیک و خصوصیات منحصر به فردی به دنیا می‌آیند که بخشی از این ویژگی‌ها قابل تغییر هستند و بعضی دیگر تا آخر عمر ثابت باقی می‌مانند. چاقی یا لاغری از آن دسته خصوصیاتی است که به راحتی قابل تغییر است، اما فاکتوری مثل قد، چیزی نیست که در انتخاب آن دستمان باز باشد. معمولا به خانم‌هایی که قد زیر ۱۶۰ سانتی‌متر دارند کوتاه قد می گویند اما این افراد معمولا این مسئله را به بهترین شکل مدیریت می‌کنند: به جای کفش‌های تخت، بیشتر از کفش‌های پاشنه بلند استفاده می‌کنند و همیشه در عکس‌ها جلوتر از همه می‌ایستند. اما آیا مانتویی که می‌پوشند، آنها را بلندتر نشان می‌دهد؟

 

 

 به راحتی و با کمی تحقیق می تواندید در هر یک از خصوصیات منحصر به فرد خود غلبه کنید، کافی است اعتماد به نفس خود را بالا برده و استایل و سبک مناسب خود را پیدا کنید. شاید شما هم در بین خانواده یا دوستان کسانی دارید که اصطلاحا هرچی می پوشند به آنها می آید؛ اما ایا واقعا همین طور است؟

 

بی شک این افراد نقاط قوت و ضعف بدن خود را پیدا کرده و در انتخاب لباس به انها توجه ویژه ای دارند، تناسب قد؛ کشیدگی پاها، فرم صورت و یا حتی رنگ پوست در انتخاب لباس در نظر گرفته می شوند. امروزه در کشور های پیشرفته کسانی که شغل و حرفه ی مد دارند که به آنها کارشناس مد می گویند با توجه به همین خصوصیت جسمی و موارد ذکر شده به شما کمک می کنند تا بهترین لباس و استایل را برای خود انتخاب کنید.

 

اگر شما جز خانم‌های ریز اندام و کوتاه قد هستید، اعتماد به نفستان را حفظ کنید! لازم نیست کفش پاشنه بلند جزء جدانشدنی ست شما باشد. کافی ا‌ست مانتویی را انتخاب کنید که شما را بلندتر نشان بدهد. می‌توانید ترفندهایی را که برای انتخاب درستِ مانتو برای بلندتر نشان دادن قدتان در ادامه گفته‌ایم، هنگام خرید مانتو به خاطر بسپارید. چه مانتویی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟ 

 

در انتخاب سایز مانتو دقت کنید

 

انتخاب مانتویی که دقیقاً سایز شما باشد، می‌تواند تأثیر زیادی در نشان دادن بلندی قدتان داشته باشد. مانتو‌های ساده‌ای که تنگ و قالب تن هستند را انتخاب کنید تا اندامتان کشیده‌تر به نظر برسد. مانتوهای گشاد انتخاب‌های مناسبی نیستند؛ چون شما را از لحاظ عرضی بزرگ نشان می‌دهند. مانتوهایی که نسبتا جذب تن هستند.

 

خرید مانتو| انتخاب مانتو

 

فرم یقه ی مانتو

 

یقه ی مانتو نقطه‌ی کانونی در قسمت بالا تنه‌ی شما است که توجه به انتخاب درست آن می‌تواند بالا تنه‌ی شما را باریک، بلند و کشیده‌تر نشان بدهد و استایل شما را جذاب تر کند. یقه‌های کشیده و هفتی در لباس‌ها دو مزیت دارند؛ هم شما را شیک نشان می‌دهند و هم از طریق ایجاد خطای دید باز هم به لاغر نشان دادن‌تان کمک می‌کنند. یقه‌های هفتی و کشیده مثل یقه انگلیسی یا یقه آبشاری باعث بلندتر نشان دادن گردنتان می‌شود و با ایجاد خطای دید، یکی از راه‌های بلند شدن قدتان است. هرقدر عمق یقه‌ی شما بیشتر باشد به هدف نهایی یعنی قد بلندی نزدیک‌تر خواهید شد. برای یقه، صفر را نصف کنید! علاوه بر فرم یقه هفت، یقه‌های گرد هم راهگشا هستند به شرطی که گردی‏شان گود و شبیه نصف یک بیضی باشند. برای همین از عبارت نصف صفر استفاده می‏ کنیم. پس یقه‌ها را دو دستی بچسبید!

 

مانتو های راه راه

 

پیشنهاد می کنیم هرگز سراغ لباس‏هایی که راه‌راه افقی دارند نروید! خط‌های افقی شما را بلندتر نشان نمی‌دهند. در عوض راه راه و خطوط عمودی یکی از بهترین گذینه ها برای بلند تر نشان دادن قد است. البته راه‌راه‌ها هر چه باریک‌تر باشد مناسب‌تر هستند. این خطوط علاوه بر لاغر نشان دادن افراد، نقش پر رنگی در اضافه شدن به سانتی‌مترهای قدشان بازی می‌کنند. اگر دوست دارید کشیده به نظر برسید از مانتو‌هایی با خطوط تیره، نازک و عمودی کمک بگیرید. خطوط عمودی این مانتوهای کلاسیک، چشم بیننده را به سمت بالا و پایین هدایت می‌کند و این باعث خطای دید می‌شود. از این جهت، لباس دارای خطوط راه راه عمودی، قد را بلندتر نشان می‌دهد و در مقابل، راه‌راه افقی به شما ظاهری عریض‌تر و قد کوتاه می بخشد.

 

مانتو های تک رنگ

 

رنگ مانتو را به نحوی انتخاب کنید که استایل شما مونوکروم (تک رنگ) باشد. تک رنگ پوشیدن در نشان دادن خط صافی از اندام‌تان تاثیر فوق العاده ای دارد. اگرکوتاه قد هستید یا اندام ریزی دارید، از استایلی که تنوع رنگی بالایی دارد دوری کنید؛ چون پوشیدن دو رنگ مانتو و شلوار، بدن شما را در چشم بیننده به دو قسمت تقسیم می‌کند و چشم به اشتباه، قد را کوتاه‌تر تصور خواهد کرد. یک پوشش مونوکروم یا تک رنگ، یک راه هوشمندانه برای کشیده نشان دادن بدن شما (با ایجاد یک خط بصری عمودی) است. این کار، چشم‌ها را گمراه کرده، و اغلب ظاهر بلندتری را به اندام شما می‌بخشد.

 

دقت در انتخاب جنس مناسب مانتو

 

افرادی که قد چندان بلندی ندارند با یک سری تغییرات ساده در انتخاب استایل‌شان، می‌توانند خود را قد بلندتر نشان دهند. این تغییرات چندان سخت و پیچیده نیست و در هنگام خرید لباس به راحتی می‌توانید آن‌ها را به خاطر بسپارید؛ به عنوان مثال برای انتخاب جنس مانتو حساسیت به خرج بدهید و دقت لازم را داشته باشید. برای قد بلند به نظر آمدن باید از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های برجسته و پارچه‌های زخیم تر خودداری کنید. در‌عوض پارچه‌های تیره رنگ، نازک و نرم را انتخاب کنید. خصوصا پارچه‌هایی که مانتوی شما را لَخت و افتاده نشان می‌دهد.

 

مانتو مناسب| خرید مانتو

 

مانتو های طرح دار هرگز!

 

مانتو‌هایی با طرح‌های شلوغ و درشت برای افراد کوتاه قد انتخاب مناسبی نیستند. بهتر است از پارچه‌ها و مانتوهای بدون طرح و ساده و ترجیحا تک رنگ استفاده کنید. اگر از مانتوهای ساده خسته شده‌اید، برای بلندتر نشان دادن قدتان مانتو‌هایی با طرح‌های ریز مانند طرح چهارخانه ریز شما را قد بلند و خوش‌اندام جلوه می‌دهد و می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. در مقابل مانتو‌هایی با نقش و نگار شلوغ، اصلا‌ مناسب شما نیستند. نقش‌های درشت روی لباس، باعث می‌شوند شما کوتاه‌تر و پهن‌تر به نظر بیایید.

 

قوانین ساده در انتخاب مانتو

 

موثرترین و مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب یک مانتو برای افرادی که قد بلندی ندارند، دقت در انتخاب قد مانتو است. یک جستجوی ساده برای انتخاب قد مانتوی مناسب برای قدکوتاه‌ها، شما را گیج می‌کند. برخی منابع شما را به استفاده از مانتوهای بلند تا قوزک پا تشویق می‌کنند و برخی دیگر مدعی هستند که مانتوی خیلی کوتاه می‌تواند پاهای شما را کشیده‌تر نشان بدهد. هیچ کدام از این توصیه‌ها غلط نیستند و البته کامل هم نیستند. برای تشخیص درست، از قانون دو به سه (یا یک به سه) استفاده کنید. این الگو که به صورت ترکیبی از اعداد نام گذاری و ساخته شده است، قانون ساده‌ای که در عکاسی از آسمان هم کاربرد دارد و به شما می‌گوید در یک عکس طبیعت، آسمان می‌تواند یک سوم فضای عکس و زمین دو سوم باقی مانده را اشغال کند یا برعکس. این قانون به سادگی در استایل کردن کوتاه قدها می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد؛ مانتو دو سوم و شلوار یک سوم قد شما را در بر بگیرد یا برعکس. باید دقت کنید که از لباس‌هایی که تمام خطوط مرزی بدنتان را می‌پوشاند استفاده نکنید.

 

 

 

 

 

 

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ
فیلترها
Sort
display